FAQ 000200 PL

Calculation PLATE-BUCKLING

In PLATE-BUCKLING, is it necessary to run an analysis for individual and partial buckling panels?

Odpowiedź

According to EN 1993-1-5, clause 10 (3), Note 1, the check in PLATE-BUCKLING is always performed on the total panel, because the possibly existing stiffeners are considered in the FE model.

Thus, the checks for partial buckling panels are not necessary.

Kontakt

Kontakt do Dlubal

Jeśli nie znaleźli Państwo odpowiedzi na pytania, mogą Państwo skontaktować się z nami lub wysłać zapytanie za pomocą formularza.

+48 (32) 782 46 26

+48 730 358 225

info@dlubal.pl

Pierwsze kroki

Pierwsze kroki

Oferujemy wskazówki, które pomogą Państwu rozpocząć pracę z programami RFEM i RSTAB

Najlepsze wsparcie klienta

“Bardzo dziekuję za użyteczną informację. 

Chciałbym skomplementować Wasz zespół ds. wsparcia technicznego. Zawsze jestem pod wrażeniem, jak szybko i profesjonalnie udzielane są odpowiedzi. Jesli chodzi o oprogramowanie do analizy statycznej, korzystam z kilku programów wraz z umową serwisową, ale Wasze wsparcie techniczne jest zdecydowanie najlepsze.”